Atrakcje Darłówka - co warto zobaczyć?

Darłówko to miejsce, które obfituje w atrakcje turystyczne. Oczywiście najważniejszym punktem jest plaża. Rzeka Wieprza dzieli ją na część wschodnią oraz zachodnią. Jednak planując urlop w tym miasteczku, warto poświęcić kilka dni również na aktywne zwiedzanie. Obowiązkowym punktem programu jest Zamek Książąt Pomorskich. Część muzealna obfituje w zabytki sztuki lądowej, a także sakralnej. Jednak najbardziej atrakcyjny jest sam zamek i jego średniowieczne wnętrza. 

Latarnia morska to kluczowy punkt programu podczas każdego wyjazdu nad Morze Bałtyckie. W Darłówku, położona jest ona przy ujściu rzeki Wieprzy, niedaleko portu. Po wejściu na szczyt, można podziwiać przepiękne widoki. Będąc w pobliżu latarni, warto wybrać się na spacer przez port. Ciągnie się on aż przez 3 kilometry – jest więc doskonałym celem popołudniowej wędrówki. Ciekawym urozmaiceniem może być wybranie się na wyprawę rybacką i własnoręczne złowienie ryb.

Darłówko to miejscowość wyjątkowa. Jest to jedyne miejsce w całej Polsce, gdzie znajduje się czynny, rozsuwany most. Przykuwająca wzrok Brama Kamienia, zabytkowe kościoły, czy pomnik rybaka to tylko niektóre obiekty, które warto zobaczyć podczas pobytu w tej miejscowości.

Planując rodzinne wakacje, nie można zapomnieć o atrakcjach, które spodobają się najmłodszym uczestnikom wyjazdu. W Darłówku znajdują się aż dwa aquaparki – jeden z nich jest położony w części wschodniej, a drugi w zachodniej. Dzięki obecności dwóch tego rodzaju obiektów, nie są one zbytnio zatłoczone. Latem dla turystów dostępny jest także Lunapark, w którym cała rodzina znajdzie coś dla siebie.